Обирайте правильний розмір цибулини

Для вирощування в горщиках підходять розміри 16/17, 17/18, 18/19 і навіть 19. При посадці кількох гіацинтів в одному горщику можна використовувати розміри ще менше. Наприклад, Pink Pearl і Delft Blue дають набагато більше нагідок, ніж Anna Marie і Blue Magic. Велика кількість нагідок також визначається умовами вирощування, віком і температурної обробкою. Традиційно Гіацинти в горщиках вирощують в період Різдва, але зараз сезон розтягнувся від середини жовтня, до сезону цвітіння, на відкритому грунті – березень / квітень. Правильна температура обробки гіацинта важлива для доброго результату. Тому замовляйте цибулини у вашого постачальника заздалегідь, – бажано за 6 місяців.

Визначте час виробництва заздалегідь

Після збору, цибулини потребують спеціальної термообробки. У цей період виростають нові листя і квіти. Якщо всі квіти з маленького стовбура повністю викладені, це означає, що стадія G досягнута. Після невеликої обробки цибулини можна відправляти на охолодження. Для більш пізнього часу цвітіння, період температурної обробки повинен бути продовжений таким чином, щоб період охолодження почався пізніше. Перед посадкою в горщики, гіацинти повинні отримувати нетривале охолодження, щоб пагони виросли не надто довгими.

Використання ранніх цибулин (наприклад з Франції, або дуже ранні Голландські цибулини), дозволяє посадити гіацинти в горщики набагато раніше. Ранні сорти в Голландії можна спостерігати вже з середини жовтня. Правда, ці ранні цибулини набагато більше звичайних.

Чим раніше – тим краще: швидка посадка це найліпший вибір

Після отримання цибулин, бажано починати посадку якомога швидше, – адже цибулини вже готові до вкорінення. Гіацинти не можна довго тримати в упаковці, в холоді або у вологому приміщенні, в зв’язку з бактеріями Penicillium (пеніцилін). Якщо ж немає можливості відразу посадити цибулини, тоді їх потрібно зберігати в сухому приміщенні при температурі від +17 до + 20 ° С. Зберігання цибулин при більш низькій температурі (наприклад + 13 ° С) можливо, але при цьому збільшується ризик появи бактерії Penicillium. У разі появи сумнівів, краще проконсультуйтеся з постачальником.

Ми будемо раді відповісти на всі Ваші питання: порадити оптимальну кількість рослин для висадки на певній території, допомогти визначитися з вибором сорту тощо. Просто зв’яжіться з нами за номером, вказаним в контактах сайту. Ми щасливі бути корисними для Вас!

Різновиди вирощування гіацинтів. Управління температурою для кращого результату

Гіацинти в горщиках можна вирощувати по-різному; відмінність здебільшого пов’язана з процесом охолодження. Крім вирощування в горщиках або лотках, можна вирощувати гіацинти у спеціальних скляних вазах. Розберемо всі варіанти докладніше.

Вирощування в горщиках

Це найпоширеніший спосіб, при якому висаджені в горщики цибулини зберігають в холодильнику.

Зазвичай, фермери вважають за краще розміщувати такі горщики в пластмасові або дерев’яні ящики. Потім їх притискають поролоном для запобігання зростання гіацинта через кореневий тиск.

Горщики для посадки бувають різних розмірів, від маленьких квадратних 7 (6,8) см для однієї цибулини, до ящиків з десятками цибулин. У наступній таблиці наведено деякі приклади розмірів горщиків.

Розмір горщика Кількість в горщику Розмір цибулини
Кількість горщиків в ящику 50-75 шт


Кількість горщиків в ящику 40-60 шт

Кількість цибулин в м2 (в ящику)

7 (6,8) см квадратний
1
16/17 17/18 18/19
75 48 190

9 см круглий
1
18/19 19/-
43 25 110

10,5 см (4 дюймів) круглий
1
19/19 19/-
33 20 80

10,5 см (4 дюймів) круглий
3
13/14
33 20 240

12 см круглий
3
15/16 16/17
24 15 180

14 см (+/- 6 дюймів)круглий
5
15/16
17 10 200

16 см круглий
5
16/17 17/18
12 7 150

Вирощування у ящиках 

Цей метод найбільш поширений в Голландії. Як згадувалося вище, горщики з гіацинтами кладуть у ящики і зберігають в холодильнику. Ця система також стає все більш популярною з причин, пов’язаних з роботою і плануванням. Ящики повинні бути досить глибокими, щоб горщики з паростками (зазвичай до 6 см і макс. 10 см) не розривалися. На практиці це означає, що контейнери мають висоту від 16 до 20 см. Пам’ятайте, що великі горщики зазвичай трохи глибше і тому вимагають більш глибокий ящик. Після посадки горщики ретельно заливаються водою, щоб земля була дуже вологою. Зневоднення грунту в ящиках можна запобігти, іноді поливаючи підлогу в камері схову.

При укоріненні гіацинтів, коріння можуть видавлювати цибулини, разом з бутоном, вгору. Тому в Нідерландах часто використовуються шматки поролону, що відповідають розміру скриньки, товщиною не менше 4 см, якими притискають цибулину зверху в ящику, чим перешкоджують надмірний зріст цибулин. При пізній посадці кореневий тиск більш посилений. Після того, як цибулини будуть правильно вкорінені і виведені на дно горщика (приблизно через 3 тижні), можна прибирати покриття, щоб дати паросткам простір для продовження зростання.

Висадка у стаканах

Раніше гіацинти вирощували у спеціальних склянках. Цей спосіб найбільш близький до вирощування в горщиках. Замість землі гіацинти садять в стакан з водою. Також продають цибулини у склянці в сухому вигляді, тоді споживачеві потрібно самостійно охолоджувати і вкорінювати цибулину. Альтернативою склянок іноді бувають пластмасові і керамічні вази / горщики.

Хороший дренаж – запорука успіху. Про вирощування гіацинтів у відкритому грунті

Грунт, який використовується для вирощування гіацинтів, повинен бути свіжим і без хвороб, які можуть вплинути на гіацинт (таких як Rhizoctonia solani і Pythium). Гіацинти чутливі до морозу, якщо температура на рівні цибулин тривалий час тримається нижче -1 ° C, то цибулини і коріння можуть в кінцевому підсумку замерзнути. Отже, щоб запобігти пошкодженню від замерзання, землю можна посипати соломою. При дуже сильному морозі можна використовувати бульбашкову плівку. Пізніше, цей захист слід вчасно прибрати, тому що в іншому випадку паростки стануть занадто довгими. Найкращі результати досягаються з посадкою при температурі грунту +9 ° С. При більш високих температурах, вище +13 ° C, посадка не рекомендується через низький ефект холоду і більший ризик таких захворювань, як Erwinia і Fusarium. Переконайтеся, що цибулини не піддаються сильному морозу, особливо при сильному вітрі. Щоб запобігти зневодненню кінчиків листя, бажано ще один або два дні покрити пластиковою плівкою. При першому значному поливі промийте останні залишки землі від паростків.

Найбільша небезпека для гіацинтів – грибкові захворювання

Перед посадкою цибулини гіацинта, бажано обробити землю такими дезинфікуючими засобами, як наприклад: “Максим” або “Фондазол” 2%.

Для заповнення горщика завжди використовується свіжий субстрат. Не рекомендуємо використовувати торішню землю. РН землі повинен становити від 6 до 7. Земля повинна мати хорошу структуру і не бути занадто дрібною. Така земля може містити менше кисню і якщо додати забагато води, то може з’явитися Pythium. При посадці горщик заповнюється землею до країв, а потім цибулина злегка натискається. Верхівка цибулини залишається вище краю горщика. Якщо більше придавити, то цибулина почне раніше цвісти, тому що місця для коренів стане менше.

Гіацинтовий свербіж

Шкірка гіацинтів містить кристали, які можуть викликати свербіж при контакті зі шкірою людини. Це нешкідливе подразнення можна запобігти таким чином: перед посадкою полити цибулини холодною водою. Після цього необхідно відразу садити цибулини при низькій температурі, щоб запобігти захворювань.

Посадка з метою цвітіння

Час посадки залежить від бажаного часу цвітіння: для раннього цвітіння потрібно відповідно раніше садити. Для пізнього цвітіння можна садити пізніше (зверніть увагу на таблицю охолодження, яка приведена нижче).

При посадці на вулиці у відкритому грунті з метою цвітіння, важлива температура землі, – адже вона і є вирішальним фактором. У холодильних камерах температуру можна регулювати самостійно, що дозволяє садити цибулини на ранніх стадіях, після обробки. Це не завжди виходить з посадкою на вулиці. Найкраще садити при температурі грунту близько + 9 ° C. Якщо температура кілька тижнів тримається до +13 ° C, це не шкодить рослині. Цибулини спокійно можна садити до першої половини листопада. Але в такому випадку охолодження перед цим має бути довшим.

Оптимальне укорінення при + 9 ° C

Укоренення має бути переважно при + 9 ° C або нижче, пізніше в сезоні, коли холоднішає. Оптимальна температура в холодний період становить + 9 ° C, число холодних тижнів засноване на цьому оптимальному цвітінні. Якщо температура протягом цього холодного періоду вище або нижче +9 ° C, тоді охолодження потрібно продовжити. І занадто висока температура, і занадто низька температура впливає на кількість тижнів охолодження. При постійних + 9 ° C паростки можуть вирости занадто довгими. Якщо це станеться, то температуру можна знизити, але не нижче ніж від 0 до + 1 ° C. Паростки не повинні стосуватися вищих ящиків. Довжину для обприскування в теплиці слід виставляти від 3 до 6 см.

У кожного сорту своя реакція

Нижче представлена таблиця асортименту гіацинтів для вирощування в горщиках з мінімальним охолодженням в тижнях і з різним періодом інкубаційного сезону.

Охолодження в тижнях по сортам

* .   => сорт, що не підходить для вирощування в цей період


Сорт

до 17 грудня

з 17 грудня до 24 січня

з 24 січня до лютого

з 24 лютого до 24 березня

Aiolos
11 10 10 9

Amethyst

.

.
13 12

Anna Liza
10 9
.

.

Anna Marie
10 9
.

.

Antarctica
10 9
.

.

Apricot Passion
11 10 10 9

Atlantic
10 9
.

.

Blue Jacket

.

.
13 12

Blue Pearl
11 10 9 9

Blue Star
11 10 10 9

Carnegie
13 12 11 10

China Pink
11 10 10 9

Delft Blue
11 10 10 9

Fondant
11 10 10 9


Gipsy Princess

.

.
12 12

Gipsy Queen

.

.
12 12

Jan Bos

.
11 10 10

L’inn°Cence
10 9 9 9

Marconi

.

.
13 12

Minos
10 9 9 9

Miss Saigon

.
11 10 9

Pink Pearl
13 12 11 10

Pink Pearl
11 10 9 9

Purple Sensation
11 10 9 9

Purple Star
11 10 10 9
.

Sky Jacket

.

.
12 11

Splendid Cornelia
10 10 9 9

Top White
11 10 10 9

Viking
9 8
.

.

White Pearl
11 10 9 9

Woodstock

.
10 10 10

Створюємо графік вигонки

Використовуючи вищезазначену таблицю охолодження, можна почати роботу з графіком посадки. Наприклад, ми рахуємо один тиждень для озеленення і перед початком вигонки в теплиці (якщо тиждень охолодження бажаного сорту = 10, значить 11 тижнів до 7 грудня, то період охолодження повинен початися близько 20 вересня і ці гіацинти також повинні бути посаджені в цей період). Кімнатні ж переносяться на тиждень раніше, близько 1 грудня. Пізніший період можна розрахувати так само.

Як краще облаштувати теплицю?

Після охолодження гіацинти можна відразу садити. Після виносу в теплицю, обов’язково ретельно полити рослини, щоб очистити від залишків землі або будь-якої цвілі / бактерій. Цвісти вони можуть з відносно малою кількістю світла, що дозволяє практично всім теплицям вирощувати гіацинти. Світло потрібно для озеленення рослини і для того, щоб бутон розкрився і квіткова гроно стала видимою. З великою кількістю світла листя будуть розгортатися швидше.

На відміну від тюльпанів, гіацинти можна вирощувати при більш високій вологості (до 85-90%). Тому часто можна спостерігати, що теплиці для гіацинтів додатково ізолюються подвійним склінням, плівкою і т.д. Температура теплиці може підтримуватися на рівні від +20 до + 25 ° C для пізнього вирощування. При високій температурі, гіацинти виростають невисокими з короткими листям і починають швидше цвісти, а при більш низькій – виростають довгими і зацвітають пізніше. Дуже часто люди використовують опалення в підлозі або землі в якості основного опалення. В результаті квіти виростають більшими і з хорошими листям.

Підготовка до продажу

Гіацинти можна продавати, коли паросток досягне розміру 4-5 см. Зазвичай їх оснащують етикеткою з фотографією сорту і невеликим інформаційним додатком. Часто гіацинти пересаджують в спеціальні горщики або миски для різдвяних композицій або весняних декорацій.
Звертайте увагу на те, що гіацинти з важкими і довгими листям і квіткою потрібно садити в горщик, що підходить рослині за розміром, щоб уникнути падіння. Можна вставляти спеціальну підтримку для квіток в горщик, щоб горщик не перекидався. Гіацинти, які готові до продажу, можна протягом кількох днів зберігати в холодильнику при температурі від +2 до +5 ° C. При температурі + 1 ° C можна зберігати довше, – до кількох тижнів. Але в гіацинтів з сухими квітками може бути ризик зараження Penicillium.


Чистота під час роботи запобігає винекненню проблем!

Вирощування гіацинта на горщику зазвичай не викликає складнощів. Завдяки ретельному вибіру матеріалів, хорошій обробці цибулин до і під час вирощування можна запобігти багато невдач. У наступних пунктах наведені найбільш важливі захворювання і способи їх запобігання. Пам’ятайте: профілактична і чиста робота значно знижує ризик пошкодження.

У вас залишись питання? Пишіть нам у вайбер або дзвоніть за номерами, вказаними в контактах на сайті. Ми будемо раді відповісти на всі питання і надати вам безкоштовну консультацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *