Правильний вибір посадкового матеріалу

Цибулини, призначені для вирощування гладіолусів на зріз, поставляються в Україну безпосередньо з Голландії від наших постачальників, надійних компаній оптових продаж. Також наші менеджери допоможуть підібрати сорти в залежності від Ваших побажань і умов вирощування. Свіжі цибулини можуть зберігатися в сховищах, забезпечених системою охолодження, протягом тривалого часу, тому вирощувати гладіолуси на зріз можна цілий рік.

Для отримання хорошої квітки, при вирощуванні потрібно створити необхідні умови і дотримуватися основних правил :

Отпримання посадкового матеріалу

Доставлені цибулини потрібно витягнути із упаковки зразу ж після поставки. Щоб вберти від підвищення температури та вологості в упаковці. Що в майбутньому провокує розвиток грибкових захворювань.

Зберігання цибулин після отримання

Якщо Ви не плануєте посадку цибулин відразу ж після їх поставки, потрібно створити спеціальні умови для їх зберігання. Приміщення повинно бути з хорошою вентиляцією та циркуляцією свіжого повітря. Температура в приміщенні повинна бути від 2 ° C до 5°C. Також потрібно підтримувати невисоку відносну вологість повітря.

Структура грунту

Грунт повинен бути з хорошим дренажем. Який буде утримувати достатню кількість води, і водночас виводити надлишок. Також грунт повинен містити достатню кількість поживних речовин. Кислотність грунту повинна бути на рівні рН 6-7. Також дуже важливо, щоб грунт був вільним від збудників захворювань.

Планування та підготовка перед посадкою

Для підвищення стійкості до різних хворіб, цибулини перед посадкою занурюють в розчин, що складається з суміші різних засобів захисту рослин (фунгіциди). Для отримання гладіолусів на зріз навесні, потрібно вибирати найбільш ранні сорти. Це при умові вирощування в теплиці, при збереженні необхідних умов вигонки. При вирощуванні гладіолусів в неопалюваних теплицях або ж на грядках, слід здійснювати посадку в більш пізній період. Також потрібно знати, що при температурі нижче 10 ° C ріст рослин припиняється. Необхідна температура для гарного укорінення 12 ° C. У денний час температура може підвищуватися до 15 ° C без шкоди для рослин.

Посадка цибулин гладіолусів

Посадку цибулин здійснюють в грядки в досить зволожений грунт, на глибині приблизно 5 см. При посадці, цибулини повинні бути рівномірно розподілені, в залежності від розміру цибулин. Також можна використовувати підтримуючі сітки, які дозволяють досягти їх рівномірного розподілу; згодом сітку поступово витягають наверх, щоб підтримати стебла. Паростки, більш глибше посаджених цибулин, з’являються на поверхні грунту на кілька днів пізніше, але ці рослини вкорінюються міцніше. При літній посадці глибину трохи збільшують в порівнянні з весняною посадкою. Глибина посадки залежить від розміру цибулини, часу посадки і сортових особливостей гладіолусів.

Правила поливу гладіолусів

Після посадки у вологий грунт зростання і розвиток цибулини відбувається за рахунок власних запасів поживних речовин. По завершенню цього періоду утворюється контрактильні коріння, які втягують цибулину в землю. У цей період потрібно уникати різких перепадів вологості та  температури грунту. З цього потрібно стежити за поливом. У теплицях, для цього використовують дощувальну систему поливу.

Будьте уважні при внесенні добрив

Після укорінення, рослина починає активно поглинати поживні речовини з грунту. При вирощуванні гладіолусів в грунт треба вносити азотні добрива. При цьому вони чутливі до засолення грунтів та надмірного вмісту хлору, при якому відбувається опік кінчиків коренів. Треба стежити за вмістом фтору в грунті, так як високий вміст в грунті цього елемента призводить до опіку листя.

Освітлення для гладіолусів

Гладіолуси відносяться до світлолюбних рослин. Їм потрібне гарне освітлення, особливо при вирощуванні в теплиці. Недостатнє освітлення призводить до поганого розвитку суцвіття.

Час зрізання квітів

Квіти зрізають при появі забарвлення у першого суцвіття. Якщо зрізати квіти занадто рано (на стадії недозрівшого колоса), то квіти в суцвітті не зможуть повністю розкритися в вазі. Якщо зріз проводять занадто пізно (на стадії перестиглого суцвіття), то рослини сильно пошкоджуються при післязбиральній обробці та транспортуванні. На час післязбиральної обробки зрізані стебла ставлять у вертикальному положенні, щоб уникнути викривлення стебел.

Зберігання зрізаних гладіолусів

Гладіолуси пов’язують в букет по десять стебел, стежачи за тим, щоб вага суцвіть і ступінь розкриття квітів були однаковими в одному букеті. Перед транспортуванням квіти зберігають при температурі 2°C – 5°C. При більш тривалому зберіганні гладіолуси поміщають в відра з водою, в якій знаходяться поживні речовини, що застосовуються для зрізаних квітів.

Якщо у Вас ще залишились запитання по вигонці гладіолусів, або ж інші запитання – звертайтесь, ми з радістю поділимось з Вами корисною інформацією!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *