Вирощувати крокус можна як у відкритому грунті, так і в горшочках, вони не вибагливі та характеризуються хорошою стійкістю до заморозків. Для вирощування прекрасно підходять голландські сорти, вони дуже легкі у посадці та практично не потребують особливого догляду.

Вирощування починається з вибору сорту. Оскільки їх представлена велика кількість, Ви зможете вибрати підходящий для себе варіант по відтінку та сортових особливостях. Дуже красиво виглядатимуть в будинку квіти яскравих відтінків, вони прикрасять приміщення, додавши затишку та красивих акцентів. В асортименті від компанії «Golden Flowerbulbs» Ви можете найти для себе дуже хороші сорти:

Flower Record – рекордсмен серед крупноквіткових крокусів і за розміром квітки, і по висоті. З келихоподібних квіток холодних синьо-фіолетових тонів визирають довгі яскраво-жовті рильця.

Jeanne dÀrc – цей вид крупноквіткових крокусів по праву вважають одним з кращих серед білих сортів: білосніжні, злегка прозорі закруглені пелюстки з легкими бузковими штрихами, з яких визирають яскраво-помаранчеві маточки. Прекрасне цвітіння, яке триває 2-3 тижні, а темно-зелені стріли листя ще довго будуть рости, набираючи силу цибулин для майбутнього цвітіння.

Pickwick – відноситься до крупноквіткових крокусів голландської селекції. Це крокус з великими квітками бокаловидной форми з яскравими двоколірними квітками: уздовж пелюсток ніжно-бузкового кольору проходять молочно-білі смуги. Особливість квітки в тому, що він розкриває свої ніжні пелюстки лише в сонячну погоду, коли світить яскраве весняне сонце. У похмуру, дощову погоду квітка не розкриває бутон.

Geel – прекрасний ранньоквітучий сорт з яскраво жовто-оранжевим забарвленням квіток. Дуже добре підходить для альпійських гірок, композицій з цибулинних квітів та для вирощування в горщиках в домашніх умовах, на балконах; прекрасно поєднуються з іншими цибулинними квітами. Віддають перевагу сонячним місцям. У тіні квіти повністю не розкриваються.

Особливості посадки:

Весняні крокуси необхідно висаджувати в грунт восени, а осенньоквітучі крокуси- влітку, ділянку вибирають сонячну, хоча крокуси непогано ростуть в півтіні і навіть у тіні. Необхідний грунт для вирощування крокусів – легкий, сухий, пухкий та поживний. При підготовці ділянки для крокусів бажано добавити в грунт для дренажу дрібний гравій або крупний річковий пісок. У якості органічної добавки в грунт під перекопування додають компост, перегній або торф з вапном, оскільки кислих грунтів крокуси не люблять. У глинистий грунт вносять золу.

Щоб побачити цвітіння крокусів навесні, у відкритий грунт їх цибулини висаджують у вересні. Посадку крокусів проводять в пухку землю на глибину в дві цибулини. Середня відстань між цибулинами від 7-10 см. Одразу після посадки ділянку потрібно добре полити.В ідеалі найкращий час для посадки крокусу – за 6-8 тижнів до перших очікуваних заморозків. Це дозволяє цибулинам розвинути кореневу систему, перш ніж перейти в стан спокою. Необхідна кількість тижнів охолодження для цибулин крокусів становить -від 15 тижнів.

Догляд за крокусами в саду:

Крокусам не потрібні особливого догляду у відкритому грунті. Їх поливають лише після малосніжної зими або повної відсутності дощів навесні. Від кількості вологи в грунті залежить висота квіток. Але при цьому крокуси належать до числа засухостійких рослин. Влітку, коли крокуси починають переходити в стан спокою, їх не поливають зовсім. Грядку з квітами слід періодично рихлити для поліпшення припливу повітря до коріння, а також очищати територію від бур’янів.

Шкідники і хвороби:

При дотриманні основних вимог по догляду крокуси практично не хворіють і показують достатню стійкість до впливу шкідників. Але вражати посадки можуть польові миші, що харчуються цибулинами. Саме вони вважаються головним квітковим ворогом. Якщо на ділянці є подібні гризуни, не варто залишати посадковий матеріал на вулиці.

Іноді цибулини можуть уражатись проволочником. Цей шкідник є личинкою жука і нерідко проробляє отвори в цибулинах, бульбах або коренеплодах.

Багато садових шкідників являються переносниками вірусних захворювань. У їх числі тля і трипси. Уражені рослини можна розпізнати за зовнішніми ознаками хвороби. Квітки таких крокусів трохи сплюснуті і не до кінця розкриті, та з сірими вкрапленнями на пелюстках. Уражені крокуси доведеться викопати та утилізувати, аби не було зараження сусідніх цибулин та культур. Землю, де вони росли, проливають фунгіцидами. Помилки в догляді за крокусами можуть привести до появи грибкових хвороб, гнилі та фузаріозу. Особливо швидко такі захворювання поширюються в дощову і теплу погоду. Розвитку гнилі сприяє також застій води на ділянці. Перед посадкою цибулини необхідно як слід перевіряти, та обробити фунгіцидним розчином.

Коли викопувати цибулини:

Весняні різновиди крокусів починають свій цикл розвитку в самому кінці лютого. У цей час вони починають формувати листя. Закінчується цикл приблизно в червні – рослини починають йти на відпочинок. До осені такі крокуси знову прокидаються, в цей період відбувається накопичення поживних елементів та зростання кореневої системи. В цей же період остаточно формуються точки, з яких в майбутньому сезоні почне розвиватися надземна частина квітки. Зазвичай період спокою триває з кінця червня і до кінця літа. Саме під час відпочинку цибулини можна викопувати

Правила зберігання цибулин:

Викопані цибулини крокусів необхідно перемістити у тінь. Там їх просушують, а потім очищають від залишків грунту, висохлих лусочок та сухих корінців. Готові цибулини складають в ящик вільно розміщуючи їх в 1 шар. Зберігати цибулини потрібно при температурі від 22 градусів, інакше вони не зможуть закласти квіткові бруньки. Починаючи з серпня температуру в приміщенні необхідно знижувати, спочатку до 20 градусів, а через тиждень – до 15 градусів.

Якщо у Вас залишились ще запитання, телефонуйте по вказаних номерах телефонів у контактах, ми з радістю поділимось з Вами інформацією!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *