Вибір посадкового матеріалу і планування робіт

Цибулина нарциса зазвичай представлена материнською цибулиною округлої форми і прикріпленою до неї однією або декількома дочірніми цибулинами. Як правило материнська цибулина круглої форми утворює квітку, а здатність дочірніх цибулин утворити квітконоси залежить від їх розміру та строків вигонки. При ранніх термінах вигонки кількість квітів буває меншою, і квіти будуть дрібнішими. Цибулини потрібно замовляти завчасно у надійних постачальників. Ми пропонуємо нашим клієнтам цибулини нарцисів найкращої якості і з найбільшим асортиментом сортів.

Вплив температурної обробки цибулин на час цвітіння

Після викопування цибулин в липні вони повинні пройти теплий період. У багатьох сортів формування квітки в цибулині завершується до часу викопування цибулин. По завершенню цього етапу можна починати період охолодження. З цією метою цибулини висаджують або у відкритий грунт, або в теплицю, де вони приходять холодний період. Також можна провести посадку цибулин в ящики або контейнери і встановити в камеру з низькою температурою для укорінення. Залежно від бажаного терміну цвітіння визначається початок періоду охолодження. По завершенню цього періоду починають вигонку нарцисів.

Обробка цибулин після доставки покупцеві

Не можна цибулини довго зберігати в упаковці або довго зберігати в сирому приміщенні. Якщо немає можливості відразу посадити цибулини, їх треба зберігати в добре вентильованому приміщенні при температурі 17-20 ℃. Якщо цибулини були попередньо охолоджені і якщо їх охолодження можна почати найближчим часом, то охолодження починають при температурі 9 ℃. У цибулин які зберігаються в сирому теплому приміщенні може розвиватися фузаріоз.

Укорінення і проходження холодного періоду в відкритому грунті

Найбільш популярний спосіб полягає в посадці цибулин нарцисів в ящики та встановлення їх в траншеї в полі з використанням грунту даного поля. Головне щоб грунт був добре дренованим. Цибулини саджають на близькій відстані один від одного на поверхню грунту (6-7 см.), І засипають зверху 3-5 см. шаром піску. Ящики зверху накривають мульчею, щоб вберегти від заморозків. Посадку цибулин проводять тоді, коли температура грунту знизилась до 8-12 ℃. Посадка цибулин при більш високій температурі підвищує ризик ураження цибулин фузаріозною гниллю. Після закінчення періоду охолодження, укоріненні цибулини з висотою паростків близько 5-12 см. вносять в теплицю.

Укорінення цибулин і проходження холодного періоду в камері для укорінення

При використанні цього способу цибулини нарцисів садять в ящики, наповнені ґрунтовою сумішшю, які потім встановлюють штабелями в холодному приміщенні. Цибулини висаджують близько один до одного в свіжий грунт з кислотністю рН 5-7. Якщо цибулини правильно посаджені і присипані, то при поливі носики цибулин будуть трохи виднітись. Паростки у цибулин повинні з’явитися в темряві, так як саме такі умови сприяють утворенню досить довгого «коміра». Якщо паростки сильно витягуються, то ящики поміщають в теплицю з низькою температурою 5-12 ℃. Якщо в камері для укорінення створені сприятливі умови, то цибулини досить полити один раз при посадці.

Вигонка нарцисів в грунтових теплицях і у відкритому грунті

Крім посадки цибулин в ящики з подальшим внесенням їх в теплицю, можна проводити посадку цибулин безпосередньо в грунт теплиці. При цьому на грядці знімають верхній шар грунту, а потім в грядку садять близько один від одного. Шар грунту, знятий з першої грядки, використовують для засипки цибулин сусідній грядки. Перед посадкою цибулин температуру повітря знижують до 8-12 ℃. Після посадки температуру повітря підтримують на рівні 9 ℃. Після закінчення холодного періоду, можна включати обігрів теплиці.

Час посадки цибулин залежить від ряду факторів

Для отримання квітучих рослин в грудні треба використовувати сорти, спеціально призначені для ранньої вигонки, причому посадку цибулин проводять задовго до планованого часу цвітіння. Для цих цілей використовують попередньо охолоджені цибулини, які у вересні садять в ящики, а ящики встановлюють або в траншеї у відкритому грунті або в камеру для укорінення. Для більш пізнього строку цвітіння посадку цибулин проводять пізніше. Для укорінення цибулин потрібно не менше шести тижнів.   Для ранньої вигонки посадку цибулин можна проводити в ранні терміни в холодній камері для укорінення. Якщо цибулини садять у відкритому грунті або в теплицю без обігріву треба дочекатися зниження температури грунту до 12 ℃ або нижче. При більш високій температурі грунту збільшується ризик ураження цибулин хворобами. Посадка цибулин в ґрунт з більш низькою температурою (5 ℃ нижче) приводить до більш повільного росту коренів і паростків і більш пізнього цвітіння. Враховуючи це в Західній Європі посадку цибулин проводять з середини вересня до середини листопада.  Цибулини нарцисів садять у вертикальному положенні і близько один до одного для того, щоб стебла рослин росли прямо вгору. Кількість цибулин на квадратний метр залежить, в основному від розміру цибулини і її форми. Оптимальна температура під час періоду охолодження становить 9℃.

Складання плану вигонки

План вигонки складається на основі кількості тижнів рекомендованого періоду охолодження. Якщо час вигонки становить 3 тижні, і тривалість холодного періоду для конкретного сорту становить 16 тижнів, то віднявши 19 тижнів від запланованої дати зрізу, отримуємо дату початку охолодження.

Температурний режим і поливи в теплиці

Нарцисам не потрібно багато світла, однак при поганому освітленні стебла рослин стають м’якими і довгими. З наближенням весни потрібно використовувати затінення для того, щоб знизити високу температуру, що призводить до швидкого цвітіння. Полив проводять різними способами, включаючи дощувальну систему. Зниження норми поливу призводить до утворення низькорослих рослин. Відносна вологість повітря в теплиці повинна бути близько 90%. При вигонці нарцисів треба підтримувати оптимальну температуру повітря  12-16 ℃. Час перебування рослин у теплиці залежить від способу вигонки, сортових особливостей, довжини паростка під час внесення цибулин в теплицю, пори року і внутрішніх кліматичних умов теплиці. Переважно цей період триває два- три тижні.

Швидка посадка цибулин може усунути багато проблем

При вирощуванні нарцисів багато проблем можуть бути усунені при ретельному виборі посадкового матеріалу, чіткого планування робіт, створенні сприятливих умов для вирощування, а також при швидкій посадці цибулин. Нижче представлені основні види захворювань та способи боротьби з ними.

Правильна зрізка квітів важлива для підтримки їх високої якості

Вигонку нарцисів можна проводити в теплиці або в ящиках, або при посадці цибулин в грунтові теплиці. При тому чи іншому способі вигонки, квіти зрізають разом з листям. Ось чому дуже важливо отримати нарциси з досить довгим «коміром», який якраз і утримує листя рослин разом. Нарциси готові для зрізу, коли їх бутони тільки починають розкриватися. При вигонці, починаючи з лютого і далі, зріз можна проводити безпосередньо перед розкриттям бутона. У махрових нарциссів бутони дуже великі, прибирання махрових сортів треба обов’язково проводити відразу ж після розтріскування обгортки бутона. Зрізані нарциси можна зберігати у воді при низькій температурі близько 2 ℃ в холодній камері.

Якщо у Вас ще залишились запитання, телефонуйте по вказаних в контактах номерах. Ми з радістю поділимось корисною інформацією з Вами!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!